Beğen 2

Telefonda Sohbet

TELEFON SOHBET KULLANIMIN YAYGINLAŞMASI

Teknolojinin hayatımıza ilk kattığı ve artık bir vazgeçilmez olan telefonlar, gün geçtikçe artmaya ve gelişmeye devam ediyor. Tabi bu da insanların oldukça fazla dikkatini çekiyor. Çünkü sürekli çalışma halinde olan ve sık sık görüşemeyen kişiler için telefonlar mesafelerin kısalmasını sağlamaktadır. Nerede o eski uzun uzun sohbetler dediğimiz şu zaman dilimin de telefonlar imdadımıza yetişti ve telefonda sohbet etmek, hayatı paylaşmak, dertleşmek artık bir tuşa dokunmak kadar kolay.

Telefonda Sohbet Sık Görüşememek

Herkesin hayat temposu farklı ve hayat herkesin bir tarafa fırlatmış durumda. Fakat mesafeleri kısaltmak insanların elinde. Çünkü artık cep telefonu olmayan yok ve o minicik telefonlar ile arkadaşlık veya akrabalık bağlarının kopmasına engel olunmalıdır. Çok uzaklarda ki arkadaşlarımız ile telefon sayesinde iletişime geçiyoruz ve telefonda sohbet edebiliyoruz. Bu da bütün mesafeleri alt üst ediyor. Arada sevgi gibi güçlü bir bağ varsa hiç bir uzaklık mesafe değildir.

Telefonda Sohbet Gözden Irak Olan Gönülden De Irak Olur Mu?

 Gözden ırak olan gönülden ırak olur derler ve bu atasözünün elbette doğruluk payı var. Fakat günümüz teknolojisi bu gibi tabuları yıkmaya başladı. Çünkü artık çok uzaklarda ki sevdiklerimizle bile telefonda sohbet edebilmek mümkün. Özellikle 50 yaş ve üzeri olanlar için bu teknoloji bir harika. Mesela yurt dışında olan ve yıllarca görüşmediği bir akrabası ile telefonda konuşabilmek, onun kalbine dokunabilmek müthiş derece de önemli bir duygusal iletişim oluyor.

Sadece Telefonla Sohbet Konuşmak Yeterli Mi?

Her teknolojik olay bir sonra ki teknolojinin temelini oluşturmaktadır. İlk başlar da sadece telefon vardı ve insanlar telefonla sadece birbirlerinin seslerini duyarak iletişim kurarlardı. Sonra hayatımıza bilgisayarlar girdi ve artık yazışmaya başladık. Şimdilerde ise görüntülü konuşmak oldukça basit bir durum. Kişiler birbirlerine ne kadar uzak olursa olsun bir telefon ve internet bağlantısı birbirlerini görmeye yetiyor. Bu muhteşem bir şey ve şu günlerde bunun bol bol tadını çıkarıyoruz. Bu görüntülü konuşma da mutlaka bir sonraki teknolojinin temelidir ve insanlığın hayatını kolaylaştıran teknolojiler her zaman büyük beğeni toplamıştır.

  • Blog
  • 10 Eylül 2021 tarihinde eklendi.
  • Yorum Yaz
  • 201 kez görüntülendi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz